Технології

Суддя виніс рішення у справі Apple проти Epic: переможців немає

Apple vs Epic Games

Суддя Івонн Гонсалес Роджерс з окружного суду США Північного округу Каліфорнії виніс рішення у справі Epic Games проти Apple. У підсумку частково були задоволені вимоги обох сторін. Правда, в Apple це назвали великою перемогою, а ось творці Fortnite вже оголосили про намір подавати апеляцію.

Взявши до уваги численні факти, суд виніс безліч рішень. Ось деякі найцікавіші з них:

  • Apple не була визнана монополістом і не повинна дозволяти появу сторонніх магазинів додатків на iOS;
  • Apple не повинна дозволяти вбудовувати в додатки сторонні платіжні системи;
  • Apple не зобов’язана відновлювати акаунти розробників Epic Games;
  • Apple не зобов’язана повертати Fortnite або інші програми Epic Games в App Store;
  • Apple не повинна обмежувати розробників в можливості додавати в додатки кнопки, зовнішні посилання або інші заклики до дії, перенаправляють користувачів до альтернативних способів здійснення покупок в додатку;
  • Epic Games дійсно порушила правила App Store, коли додала власну платіжну систему в Fortnite на iOS;
  • Epic Games зобов’язана відшкодувати Apple збитки в розмірі 30% від $12 167 719, отриманих від вбудованих покупок Fortnite, здійснених користувачами в період з серпня по жовтень 2020 року через систему прямих платежів Epic Direct, а також 30% від будь-якого такого доходу Epic Games, отриманого з 1 листопада 2020-го до дати винесення вироку.
Читайте також:  Apple хоче вмонтувати мишку в клавіатуру ноутбука

В Apple досить позитивно зустріли такий підсумок судового розгляду. Старший віце-президент і головний юрисконсульт “яблучної” компанії Кетрін Адамс заявив наступне:

«Ми дуже задоволені рішенням суду і вважаємо це величезною перемогою для Apple. Сьогодні суд підтвердив те, що ми знали з самого початку: App Store не порушує антимонопольне законодавство. Apple стикається з жорсткою конкуренцією в кожному сегменті нашого бізнесу, і ми впевнені, що клієнти і розробники вибирають нас, тому що наші продукти і послуги — найкращі в світі».

До слова, навіть незважаючи на новий закон в Південній Кореї, Apple знову відмовила Epic Games в поверненні Fortnite в App Store, поки з гри НЕ буде видалена стороння платіжна система.

Читайте також:  Характеристики нового планшета HTC злили в мережу до презентації

З іншого боку, в Epic Games категорично не згодні з таким рішенням суду. Про це особисто заявив глава компанії Тім Суїні.

“Сьогоднішнє рішення не стало перемогою ні для розробників, ні для споживачів. Epic бореться за чесну конкуренцію за способи оплати всередині додатків і магазинів додатків для мільярда споживачів. Fortnite повернеться в iOS App Store, тільки коли Epic зможе пропонувати внутрішньоігрові платежі в умовах чесної конкуренції з внутрішньоігровими платежами Apple, даючи можливість споживачам заощадити”, – написав у Twitter тім Суїні.

Рішення суду набирають чинності 9 грудня цього року.