Аналітика

HR-дилема: Чому ваші оголошення не приваблюють таланти

Пошук роботи

Конкуренція серед фахівців по роботі з персоналом завжди була високою, адже кожен бажає знайти на певну посаду ідеального кандидата. “Мисливці за головами” і рекрутери повинні постійно знаходити нові способи залучати у свої компанії професіоналів.

Один із дієвих способів – додати конкретики в опис посади. Більшість вимог у вакансіях поверхові й не дають чіткого розуміння, який фахівець потрібний на посаду. Шукачам часто доводиться гадати, чи дійсно вони підходять для певної роботи.

Business.com пропонує деякі поради HR-фахівців щодо того, що вказувати в описі вакансії для того, щоб в максимально стислі терміни знайти гідного кандидата на посаду.

Будьте максимально конкретні

“Найбільшою проблемою є ситуація, коли претендент читає опис посади і не може зрозуміти, в чому ж полягає суть роботи. Часто компанії дають або розмитий, або занадто творчий опис вакансії”, – акцентує увагу бізнес-тренер Анжела Коупленд.

Фахівці по роботі з персоналом, в першу чергу, повинні задатися питанням, що ця людина повинна досягти в короткостроковій і довгостроковій перспективі на посаді та які основні проблеми мають бути вирішені з його допомогою.
Замість того, щоб заявити кандидату, що він повинен мати десятирічний досвід роботи і зуміти побудувати команду, варто вказати більш конкретні цілі. Приміром, що протягом року продаж має зрости на 12%, а також необхідно усунути проблеми з роздрібним каналом за рахунок того, що протягом півроку в компанії з’являться ще три нових співробітника.

Ключові вимоги повинні бути сформовані максимально чітко і просто. Опишіть у вакансії обов’язки і необхідні навички потенційного співробітника.

Шукайте нетипові риси

Крім освіти і навичок, роботодавці часто бажають бачити співробітника з певними рисами характеру.

“Для співробітників дуже важливі певні риси характеру. Наприклад, ідеальний претендент повинен обов’язково бути учнем та відкритим для нового досвіду і знань”, – говорить генеральний директор компанії “Кращі з кращих” Су-Мессінгер.

Напрямок розвитку компанії багато в чому залежить саме від прагнень співробітників, тому характер відіграє ключову роль у цьому процесі.

Керівник компанії, яка спеціалізується на виготовленні засобів по догляду за тілом Девід Ньюелл акцентує увагу на тому, що люди повинні самі відмінно розбиратися в тому, що пропонують клієнтам.

Зробіть опис роботи привабливим

Експерт в області підбору персоналу Еліс Скотт наполягає на тому, що опис вакансії має бути цікавим, непогано використовувати відео. Завдяки відео можна більш детально розповісти про вакансії і про те, яким повинен бути ідеальний кандидат для конкретної роботи.

Західні фахівці в області підбору персоналу вважають, що відео є більш цікавою формою подачі, ніж текст. Воно дозволяє не просто описати вакансію, але і більш детально розповісти про особливості роботи. Також претенденти можуть відразу побачити з ким їм доведеться працювати в майбутньому і відчувати себе більш спокійно і комфортно, коли вже відправляють вам своє резюме.

Також експерти акцентують увагу на тому, що саме відео здатне привернути увагу більш просунутих, сучасних кандидатів на посаду.

Будьте унікальні

“Однією з найбільш поширених помилок є шаблонне створення заголовка і опису вакансії. Схоже на те, що HR-фахівці не намагаються хоч якось виділятися і сліпо йдуть за натовпом. Ви можете створити унікальний опис вакансії, подати трохи інакше обов’язки, але не забувайте про жорсткі рамки, які характерні для вашої компанії “, – акцентує консультант по ринку праці Лі Девіс.

Щоб переконатися в тому, що ваш опис роботи виділяється, змушуйте співробітників не просто подавати типове назву вакансій, а знаходити більш творчий підхід до них. Деякі керівники навіть заохочують відділ по роботі з персоналом за нестандартний підхід до пошуку співробітників.

Не варто побоюватися невеликої частки гумору. Якщо не перегинати палицю, то це навряд чи змусить вас виглядати безглуздо, а навпаки покаже, що ви далеко не бездушний і в компанії непогане почуття гумору.

Ще одна важлива порада – не використовуйте шаблонні заклики до дії. Це скоріше відштовхне, а не приверне потенційних професійних співробітників.

Висновки

Зробіть собі послугу і не ускладнюйте процес пошуку співробітників. Опис вакансії – це перший важливий крок на шляху залучення хороших працівників. Майте на увазі, що не тільки фахівці по роботі з персоналом відсівають багатьох кандидатів на посаду на етапі знайомства з резюме. Також претенденти в першу чергу дивляться на те, як ви подали вакансію.

Ваші дії повинні бути обдуманими.

Залишити коментар