Суспільство

У МОЗ пояснили, як будуть працювати школи з низькими показниками вакцинації

Карантин

В останній місяць зросла кількість педагогів, які щепилися від коронавірусної інфекції.

У разі переходу тій чи іншій області в “жовту” зону і відсутності в ній необхідної кількості вакцинованих працівників шкіл, педагогічні ради повинні будуть переводити такі заклади на дистанційний режим роботи. Про це в четвер, 9 вересня, в ефірі ток-шоу “Право на владу” на 1+1 заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Він підкреслив, що працювати в таких регіонах зможуть лише ті школи, де буде вакциновано більше 80% персоналу.

Читайте також:  За тиждень зробили понад 900 тисяч щеплень - МОЗ

Водночас він зазначив, що за останній місяць кількість вчителів, які отримали першу дозу вакцини, значно зросла.

“Кількість вчителів, які отримали першу дозу вакцини, дійсно збільшилася. Ми бачимо за останній місяць приріст 10-15%”, – зазначив Кузін.

З огляду на тенденцію, в МОЗ вирішили трохи послабити вимоги і вважати 80% з урахуванням тих працівників шкіл, які отримають навіть лише одну дозу вакцини.

“Була запропонована така норма, щоб школи не працювали, якщо там менше 80% вакцинованого персоналу. Така норма була зафіксована у відповідній постанові, зараз вона переглядається. Ми розуміємо, що навіть незважаючи на те, що запущені механізми з роботи мобільних бригад або такі, щоб формувалися прищепні пункти на території навчального закладу, на жаль, педагоги прищеплюються досить повільними темпами. тому зараз ми будемо пропонувати цю норму трохи полегшити. І це полегшення буде полягати в тому, що в “жовтій” і “помаранчевій” зонах ми будемо вважати 80% навіть від першої дози вакцини. Цього буде достатньо, щоб школа працювала”, – сказав Кузін.

Читайте також:  В Україні за рік зросли середні ціни на продукти

Як розповів глава ОДА Віталій Коваль, в Рівному жодне з 106 навчальних закладів не подолало позначку в 80% вакцинованих від коронавірусу співробітників.

Через низькі показники вакцинації педагогів про закриття більшості шкіл попередив глава Сумської ОДА Дмитро Живицький.