Авто

Електрокар Mercedes-Benz Vision AVTR навчився читати думки

Mercedes-Benz Vision AVTR

Компанія Mercedes-Benz показала в Мюнхені новітню розробку: пристрій, за допомогою якого можна керувати автомобілем «без рук». Демонстраційним зразком для неї став електричний концепт-кар Vision AVTR, представлений ще в січні минулого року на виставці споживчої електроніки CES-2020. Тепер автомобіль навчився буквально читати думки водія за допомогою технології BCI (інтерфейс мозок-комп’ютер).

На приладову панель Vision AVTR виводяться світяться точки-іконки, кожна з яких пов’язана з певною функцією. Пристрій BCI, прикріплений до потилиці водія, після нетривалої калібрування починає фіксувати його мозкову активність, стежачи за нейронами в корі головного мозку в режимі реального часу.

Читайте також:  Ford воскресив пікап Ranger Splash з 90-х

Mercedes-Benz Vision AVTR

Таким чином пристрій зчитує, на яку зі світлових точок направлено увагу людини, і запускає потрібну функцію автомобіля. Які саме функції електромобіля можна активувати “силою думки”, не уточнюється.

Mercedes-Benz Vision AVTR

У Mercedes-Benz розробку називають наступним важливим кроком на шляху спрощення взаємодії з машиною після голосового помічника і фірмової мультимедійної системи MBUX Hyperscreen.

Mercedes-Benz Vision AVTR

За задумом компанії, особливо корисною вона буде для людей з обмеженими можливостями, так як не вимагає ні дотиків, ні голосових команд. Поки до цього ще далеко, проте інженери мають намір продовжувати роботу з BCI.

Mercedes-Benz Vision AVTR

Фото: Mercedes-Benz

На автошоу IAA Mobility в Мюнхені протестувати пристрій зможе будь-хто: Vision AVTR буде доступний з 7 по 12 вересня.

Читайте також:  Geely і Renault домовилися про обмін технологіями

Vision AVTR (Advanced vehicle Transformation) дебютував у січні минулого року. При його створенні дизайнери Mercedes-Benz надихалися фільмом Джеймса Кемерона “Аватар”: на честь нього і назвали шоу-кар, що символізує зв’язок між людиною, автомобілем і природою. Чотиримісний Vision AVTR отримав 470-сильний електричний двигун, інтер’єр з деталями з вторсировини і пульсуюче підсвічування, що підлаштовується під серцевий ритм людини.

Джерело: Daimler