Авто

Continental представила екологічні шини з кульбаб і рисового лушпиння

Continental

Компанія Continental в рамках Мюнхенського автосалону представила шини Conti GreenConcept, частково складаються з органіки: кульбаб, рисового лушпиння, а також рослинних масел і смол. У використанні перероблених і поновлюваних матеріалів фахівці бачать майбутнє виробництва автомобільних шин. Пілотне впровадження подібної технології компанія планується на 2022 рік.

Шини Conti GreenConcept на 35 відсотків складаються з відновлюваної сировини: це каучук з кульбаб, силікати з золи рисового лушпиння, а також різні рослинні масла і смоли. Ще 17 відсотків припадає на вторсировину — в тому числі сталь, технічний вуглець і поліестер, отриманий шляхом переробки приблизно 60 пластикових пляшок. З останнього вперше в історії Continental зроблений радіальний каркас.

Експериментальна шина вийшла дуже легкою-7,5 кілограма, або на 40 відсотків легше звичайної, — з низьким опором коченню. За власною оцінкою компанії, цей показник на 25 відсотків нижче, ніж у масових шин такого ж класу. Отже, автомобіль, взутий в Conti GreenConcept, буде споживати менше енергії: у випадку з електромобілем запас ходу збільшиться приблизно на шість відсотків.

Continental

Фото: Continental

Крім того, завдяки унікальному складу, прототип шини передбачає можливість неодноразової заміни протектора, що в свою чергу збільшує термін служби інших компонентів покришки і, як наслідок, знижує вплив на екологію.

Вже наступного року Continental планує розпочати масове впровадження технології ContiRe.Tex, яка передбачає використання перероблених матеріалів в автомобільних покришках. При цьому до 2050 року фахівці збираються повністю перейти на екологічно чисте виробництво автомобільних шин.

На початку березня компанія Michelin оголосила про плани розробити інноваційну технологію виробництва екологічно чистих покришок. За задумом фахівців, при виготовленні шин інженери будуть застосовувати як перероблений пластик, так і вторинні відходи, включаючи рисове лушпиння і кукурудзяну солому.

Джерело: Continental