Технології

Функція супутникового зв’язку на iPhone 13 буде доступна не для всіх

iPhone

Планами Apple про оснащення майбутніх смартфонів обладнанням для підключення до супутників поділився журналіст Bloomberg Марк Гурман. За його словами, нововведення буде не настільки вражаючим, як передбачалося раніше — у всякому разі на перших порах.

Згідно з джерелом, здійснювати дзвінки і відправляти повідомлення при відсутності покриття стільникових мереж зможуть не всі власники iPhone 13. Підтримкою супутникового зв’язку будуть забезпечуватися смартфони тільки для деяких ринків.

Пояснюється це тим, що Apple має намір розгорнути власний масив супутників для повноцінної роботи альтернативного зв’язку, але реалізація цього плану, ймовірно, займе роки.

Читайте також:  Названі головні особливості нових Apple Watch та iOS 16

Крім того, навіть в країнах, де функція підтримується, дзвінки в будь-яку точку світу без мобільної мережі будуть недоступні. Спочатку супутниковий зв’язок при відсутності стільникового сигналу на iPhone 13 буде впроваджуватися для двох сценаріїв використання: відправки коротких повідомлень і сигналів лиха за допомогою iMessage. Лише пізніше функція набуде поширення і на телефонні дзвінки.

З чуток, для отримання сигналу з супутника Користувачеві необхідно буде перебувати на вулиці, при цьому установка з’єднання займе близько хвилини. Також очікується, що на перших порах супутниковий зв’язок LEO буде порівняно дорогий. Анонс серії iPhone 13 повинен відбутися в цьому місяці — тоді стане відомо напевно, чи представить Apple оригінальну функцію.