Авто

BMW показала електрокар, який повністю зроблений з вторсировини

BMW i Vision Circular

На автошоу IAA Mobility в Мюнхені компанія BMW показала концептуальний хетчбек i Vision Circular. Про значення моделі говорить її назва: слово Circular («циклічний») означає, що автомобіль не тільки повністю побудований з перероблених матеріалів, але і на 100 відсотків придатний для вторинної переробки – включаючи твердотільний акумулятор. За планами марки, компактний хетчбек знайде серійне втілення до 2040 року.

Зовнішність хетчбека натякає на майбутнє дизайну BMW: i Vision Circular зберіг фірмову решітку радіатора, яка перетворилася в широку заглушку, об’єднану з оптикою.

Повністю скляний дах плавно переходить в лобове скло, а з заднім склом об’єднана Світлова панель, розтягнута у всю ширину корми. Кузов автомобіля виконаний з переробленого алюмінію, бампери – з вдруге використовуваного пластику. Кузовні панелі та інші деталі з’єднані за допомогою шнурів, заклепок та інших «розумних» кріплень, які дозволили відмовитися від використання клею.

BMW i Vision Circular

На догоду екологічності корпус електрокара не покривали фарбою, а анодували, отримавши золотисто-бронзовий відтінок. У задній частині свій колір-блакитний Temper Blue Steel, якого вдалося домогтися шляхом термічної обробки. На колісні диски зі складним малюнком пішов тільки необхідний мінімум матеріалів, запевняють в BMW, а «взуті» вони в шини з натурального каучуку.

BMW i Vision Circular

Фото: BMW

Головний принцип I Vision Circular-відсутність надлишків. Згідно з ним, всі елементи салону були виготовлені точно за вимірами із застосуванням тривимірного друку: зокрема, з біоматеріалу роздрукували V-подібну передню панель з деталями з деревини, кермо та інші деталі з «кристалічними» вставками.

BMW i Vision Circular

Традиційного дисплея у концепту немає: вся необхідна інформація виводиться на широкий проекційний екран на лобовому склі.

Круглі кнопки Joyful Fusion (“радісне з’єднання”) дозволяють розібрати елементи салону на складові і віддати на переробку: вони є з боків передньої панелі і в спинках сидінь з алюмінієвим корпусом і м’якою оббивкою. У підголівники крісел і дивана вбудовані динаміки, що забезпечують окрему звукову зону для кожного пасажира. Заднє скло має функцію затемнення до 100 відсотків.

Крім цього, у i Vision Circular є власний саундтрек, творцем якого виступив композитор Ханс Циммер, який співпрацює з BMW вже не перший рік. Він надихався ключовою для концепту ідеєю нескінченного життєвого циклу речей. Для “озвучення” електрокара Циммер використовував записи старих інструментів, які досі можна послухати завдяки цифровізації, а також різні звуки, вироблені матеріалами i Vision Circular.

Технічні особливості концепту BMW не розкрила. Відзначається лише, що батареї електрокара можуть не тільки приводити його в рух, але і живити енергією інші пристрої або побутову мережу.

I Vision Circular-частина нової стратегії марки, спрямованої на зниження викидів CO₂ і перехід до безвідходного виробництва. У такому вигляді хетчбек на конвеєр не встане, проте до 2040 року BMW обіцяє випустити адаптовану до серії версію перероблюваного електрокара.

Джерело: BMW