Технології

Біонічну руку підключили прямо до мозку

Роботизований протез

Команда дослідників з лабораторії біонічної інтеграції клініки Клівленда продемонструвала роботу нового біонічного протеза руки. Він вміє підключатися до мозку для прямої передачі сигналів і контролю кінцівки, дозволяючи власнику відчувати предмети, яких він торкається.

Інженери заявляють, що це перша біонічна рука, яка здатна перетворювати думки в дію. Вона контактує з мозком за допомогою крихітних передавачів, в результаті чого людина відчуває те ж, що при згинанні звичайної руки.

Читайте також:  Несертифікований ремонт Apple Macbook в 3 рази вигідніший за офіційний

Результати експерименту виявилися настільки вражаючими, що у пацієнтів знову виникли несвідомі рефлекси і навіть інтуїтивні рухи очей, що існували до ампутації кінцівки.

Протез

Тим часом використання біонічного протеза набагато складніше, ніж більшість існуючих аналогів. Перш за все проводиться хірургічна операція, в ході якої нервові закінчення приєднуються до тих чи інших датчиків на протезі. Керуючі пристрої у вигляді крихітних роботів розміром із сірникову коробку відправляють сигнали на нервові закінчення в залежності від дій носія. Це створює зворотний зв’язок, що і призводить до можливості брати предмети біонічною кінцівкою.

Протез

Розробники поки не готові назвати термінів появи комерційної версії протеза, але бачать великий потенціал у використанні сучасних технологій в медицині.