Авто

Tesla може випустити бюджетну модель без керма і педалей

Model S

Ілон Маск обіцяв запустити виробництво нової моделі Tesla вартістю 25 тисяч доларів в 2023 році — її перший екземпляр вже зібраний.

Відомо, що це буде компактний хетчбек з електричною силовою установкою, який, за чутками, повинен був називатися Model 2. Однак глава Tesla спростував це-бюджетний електрокар буде називатися по-іншому. Він буде продаватися по всьому світу і є ймовірність, що новинка не отримає ні керма, ні педалей.

Читайте також:  Nissan створить компактний електричний пікап

Глава Tesla Ілон Маск провів збори акціонерів, на якому поділився деякими подробицями про найближче майбутнє компанії. Зокрема, він зазначив, що бюджетний електромобіль зовсім не буде називатися Model 2.

Як саме, підприємець не уточнив. Новинка дійсно буде коштувати 25 000 доларів і повинна встати на конвеєр в 2023 році, якщо цим планам не завадить дефіцит мікроелектроніки.

Крім того, Маск зазначив, що розглядає можливість зробити електрокар без рульового колеса і педалей — щоб він міг пересуватися тільки в режимі автопілота. А ось пакет Full Self-Driving в міру вдосконалення буде тільки дорожчати.

Таку низьку ціну на електрокар Tesla планує забезпечити завдяки використанню інноваційних акумуляторів з новими типами матеріалів, які знизять вартість кіловат-години у виробництві приблизно в два рази, а запас ходу в порівнянні з нинішніми батареями збільшать на 16 відсотків.

Читайте також:  Автосалон в Нью-Йорку не відбудеться через коронавірус. Виставку переносять вже в четвертий раз

З таким джерелом живлення новинка проїде без підзарядки від 400 до 560 кілометрів, а європейський варіант може отримати батарею поменше — з запасом ходу близько 250 кілометрів. Хетчбек для Європи збиратимуть на новому заводі Tesla в околицях Берліна.