Авто

У США побитий рекорд смертності на дорогах

Аварія

Пандемія коронавірусу призвела до різкої зміни ситуації на дорогах — через обмеження і віддаленого режиму роботи люди стали набагато менше їздити.

Однак, як показує звіт Національного управління з безпеки дорожнього руху США (NHTSA), незважаючи на меншу кількість пройдених кілометрів, кількість смертей в результаті дорожньо-транспортних пригод в першому кварталі 2021 року істотно зросла. І навіть побило рекорд за останні 12 років.

За перші три місяці поточного року в автокатастрофах в США загинуло 8730 чоловік в порівнянні з 7900 в першому кварталі 2020 року. Смертність, таким чином, зросла на 10,5 відсотка, але NHTSA зазначає, що це найвищий показник за останні 12 років.

Читайте також:  Ford йде з ще одного ринку, втративши мільярди доларів

Пройдену відстань при цьому зменшилася на 2,1 відсотка — приблизно 24 мільярди кілометрів. Питома коефіцієнт смертності склав 1,26 на 100 мільйонів пройдених миль — у першому кварталі 2020 року цей показник становив 1,12, а в 2019 році — всього 1,05.

Як і у випадку із загальним числом загиблих у першому кварталі року, актуальний коефіцієнт смертності вище, ніж у будь-який квартал за попередні 12 років. Причиною такого значного збільшення смертності називають поведінку водіїв.

У NHTSA відзначили, що водії стали вести себе набагато більш ризиковано за кермом. Найбільш частими причинами дорожньо-транспортних пригод з летальним результатом були перевищення швидкості, алкогольне або наркотичне сп’яніння, нехтування ременями безпеки і небезпечне водіння.

Читайте також:  Volkswagen запустив збірку маленького кросовера Taigun

«Ми повинні вирішити проблему трагічної загибелі людей на дорогах шляхом трансформаційного та спільного підходу до безпеки. Всі, включаючи тих, хто проектує, експлуатує, будує і використовує дорожню систему, несуть відповідальність за безпеку», — сказав виконуючий обов’язки глави NHTSA Стівен Кліфф.