Авто

Створено дорожні знаки спеціально для безпілотних авто

Автопілот

Щоб поліпшити визначення дорожніх знаків системами автопілотування, було створено нове покриття. Принцип його роботи заснований на кольорах і працює разом з уже існуючими алгоритмами, спрощуючи роботу систем комп’ютерного зору.

Мікромасштабний увігнутий інтерфейс (MCI) складається з тонкої плівки і вбудованих в неї крихітних полімерних сфер. У той момент, коли світло потрапляє на поверхню, мікросфери відображають його у вигляді серії концентричних кіл.

Наприклад, білий створює райдужні кільця, одноколірний лазер відбивається у вигляді візерунків з яскравих і темних кілець, а інфрачервоні лазери мають свої власні кругові візерунки. Даний метод не вважається основним, але дозволяє алгоритму вірно впізнати той чи інший дорожній знак.

Читайте також:  Geely і Renault домовилися про обмін технологіями

Дорожній знак

Існуючі AI покладаються на розпізнавання форм, що в більшості випадків працює. Однак в деяких ситуаціях освітлення, погодні умови, невеликі пошкодження і навіть звичайні наклейки призводять до помилок. Покриті новим матеріалом дорожні знаки дадуть можливість комп’ютерним алгоритмам зіставляти ті чи інші малюнки, визначаючи їх приналежність за допомогою колірних візерунків.

Дорожній знак

Поверхня покриття під мікроскопом

“Розумні дорожні знаки, зроблені з нашого матеріалу, можуть надати більше сигналів для майбутніх систем, що використовують LIDAR і розпізнавання видимих образів для ідентифікації важливих дорожніх знаків. Це може бути корисно для підвищення безпеки руху безпілотних автомобілів», — запевняють розробники.