Технології

Двоногий робот навчився літати і тримати рівновагу [ВІДЕО]

Робот

Команда китайських інженерів оснастила двоногого робота чотирма підйомними вентиляторами. В результаті Jet-HR2 може злітати на невелику висоту і навіть самостійно стабілізуватися під час польоту, хоча на відточування цієї навички пішло чимало часу.

На даний момент проходять перші випробування, а робот знаходиться на стадії прототипу. Ідея полягала в тому, щоб оснастити машини здатністю пересуватися в складній місцевості.

Читайте також:  Android-додатки прекрасно працюють на Windows

Це дозволить роботам швидко дістатися до кінцевого пункту, особливо коли мова про надзвичайну ситуацію. Оскільки підніматися по сходах-це занадто довго, робот-гуманоїд Jet-HR2 був оснащений пропелерами, що дозволяє йому ігнорувати перешкоди і бездоріжжя.

Передбачається, що пристрій буде задіяти реактивну тягу тільки у виняткових ситуаціях, тоді як весь інший час воно зможе пересуватися на своїх двох.

Загальна вага Jet-HR2 склав всього 17 кг, а максимальна тяга доходить до 200 Н. на відео можна розглянути кілька спроб відірватися від землі. Машина з легкістю злітала, але відчувала проблеми з регулюванням. З цією метою було використано векторне управління спеціальною системою на ногах. Вона стабілізує робота, не даючи йому перевернутися в польоті.

Читайте також:  Xiaomi обійшла Apple за обсягом продажів переносної електроніки

Інженери відзначають, що більше інформації і результати експериментів опублікують в рамках конференції ICRA 2022, яка пройде в травні наступного року.