Авто

Вихід Tesla Roadster знову відкладений. Ілон Маск пояснив чому

Tesla Roadster

Багато з нетерпінням чекають виходу Tesla Roadster, адже заявлені характеристики цього електричного гіперкара просто не можуть не вражати. Однак побачити його в дії вийде ще не скоро. Про чергове перенесення старту продажів заявив сам Ілон Маск.

Вперше про новий автомобіль стало відомо в кінці 2017 року, коли Ілон Маск оголосив, що Roadster зможе розганятися до 100 км/год всього за 1,9 секунди, отримавши автономність близько 1000 км завдяки акумулятору на 200 кВтг.

У 2020 році глава Tesla оголосив про перенесення виробництва на 2022 рік, а нещодавно повідомив, що терміни знову зсуваються. На цей раз всім любителям швидкісних електрокарів доведеться почекати до 2023 року. Причина проста – дефіцит напівпровідників.

Читайте також:  Подивіться на чотиримісний Chevrolet Corvette, якого ніколи не було

“2021 став роком божевільного дефіциту в ланцюжку поставок, тому не мало б значення, якби у нас було 17 нових продуктів, оскільки жоден з них не був випущений. Якщо припустити, що 2022-й не стане мега-драмою, новий Roadster повинен з’явитися у продажу в 2023 році”, — заявив Ілон Маск.

Перш за все затримки торкнуться тих, хто вже вніс передоплату. Так, за звичайну модель вартістю 200 000 доларів потрібно було заплатити заставу в розмірі $50 000, в той час як за прокачану Founders Series доведеться віддати всю суму відразу (250 000 доларів). Нагадаємо, що це не єдиний автомобіль Tesla, виробництво якого було перенесено. Так, електропікап Cybertruck надійде в продаж тільки в 2022 році.