Наука

Названо безпечні умови для польоту людини на Марс

На Марсі

Вчені продовжують готуватися до першого польоту людини на Марс. В ході комп’ютерного моделювання було визначено, скільки повинен тривати Політ на Червону планету, щоб космонавти залишалися в безпеці і не зазнали ніяких серйозних наслідків.

В даний час місія на Марс стикається з технологічними труднощами, адже на планеті немає жодного корабля, який здатний доставити людей так далеко. Потрібно також потурбуватися про зворотню подорож, адже дорога в один кінець — це не найкращий початок підкорення іншої планети. Але найскладніше убезпечити космонавтів, адже радіація може призвести до трагічних наслідків. Можливо, дослідники знайшли оптимальні терміни перебування людей на космічному кораблі.

Результати комп’ютерного моделювання говорять про те, що променева хвороба та інші наслідки радіації можуть завдати незначної шкоди здоров’ю космонавтів в тому випадку, якщо місія триватиме не більше чотирьох років. Дослідники об’єднали геофізичні моделі випромінювання частинок, визначивши, як вони будуть впливати на космічний корабель і його пасажирів. Розрахунки підтвердили, що ключова роль відводиться товщині обшивки космічного корабля. Вона не повинна бути тонкою, пропускаючи випромінювання, але і не дуже товстою, оскільки радіація з часом накопичується в стінках.

Читайте також:  Астрономи назвали терміни колонізації галактики розвиненою цивілізацією

“Це дослідження дає першу реалістичну приблизну оцінку тривалості польоту на Марс. Хоча космічне випромінювання накладає суворі обмеження на те, наскільки важким може бути космічний корабель і час запуску, а також представляє технологічні труднощі, така місія життєздатна”,, – відзначають вчені.

Нагадаємо, раніше були названі оптимальні терміни польоту на Марс. На думку вчених, відправиться підкорювати цю планету краще не раніше ніж через 10 років.