Політика

Бюджет-2022: у пріоритеті – обороноздатність

Мінфін

У Мінфіні планують на 2022 рік також закласти за зведеним бюджетом на рівні 4,5% ВВП на охорону здоров’я і на освіту близько 7,2%.

Одними з головних пріоритетів у формування бюджету-2022 є обороноздатність країни, фінансування медицини, підвищення зарплат медикам та освіту. Про це заявив заступник міністра фінансів Роман Єрмолічев.

Він зазначив, що в Мінфіні планують на 2022 рік закласти за зведеним бюджетом на рівні 4,5% ВВП на охорону здоров’я, близько 7,2% – за зведеним бюджетом на освіту.

Читайте також:  У МЗС розповіли про проблеми з евакуацією з Кабула

“Підготовка проекту Державного бюджету України на 2022 рік здійснюється в умовах обмеженого фінансового ресурсу з урахуванням необхідності підготовки збалансованого та реалістичного проекту. Відбулися дискусії з головними розпорядниками бюджетних коштів щодо визначення пріоритетних напрямків фінансування”, – сказав Єрмолічев на зустрічі зі Сторонами профспілок і Сторонами роботодавців щодо питань формування основних показників держбюджету-2022.

За словами заступника міністра, в планах на наступний рік закласти за зведеним бюджетом на рівні 4,5% ВВП на охорону здоров’я.

“У сфері освіти кошти повинні працювати на освіту. У наступному році планується близько 7,2% ВВП за зведеним бюджетом. Ми припускаємо можливість оновлення матеріально-технічної бази шкіл і підтримку організації якісного харчування учнів у закладах загальної середньої освіти”, – додав Єрмолічев.

Читайте також:  Міністр: Зарплати зростають удвічі швидше, ніж ціни

Він також розповів, що під час наради обговорювалися основні аспекти державного бюджету на наступний рік:

  • проблеми виплати заборгованості зарплат працівників вугільної галузі,
  • збільшення фінансування медичної галузі,
  • виплат заробітних плат у сфері охорони здоров’я,
  • питання формування механізму розрахунку зарплати педагогам,
  • нагальні проблеми Пенсійного фонду,
  • необхідність збільшення прожиткового мінімуму і підвищення мінімальної зарплати.