Політика

У Раді хочуть посилити відповідальність акціонерів і керівництва фінорганізацій

Верховна рада

За доведення до банкрутства хочуть позбавляти волі на 5 років.

Депутати від «Слуги народу» запропонували посилити покарання для керівників і акціонерів банків. Зареєстрували законопроект, згідно з яким доведення фінустанови (крім банку) до неплатоспроможності, що спричинило нанесення великої матеріальної шкоди державі або клієнту, карається обмеженням волі на строк від одного до п’яти років.

Крім зазначеного терміну можуть ще й накласти штраф від 85 тис. до 170 тис. грн., а також позбавити права обіймати певні посади протягом трьох років.

Читайте також:  Міністр: 40-річним не варто сподіватися на пенсію

За внесення недостовірної інформації в звітності, що подається до НБУ, НКЦПФР та Нацкомфінпослуг, керівників та інших посадових осіб хочуть карати штрафом від 15 тис. грн. до 30 тис. грн.

Перш за все, як говориться в пояснювальній записці, мова йде про керівників фінустанов, кінцевих бенефіціарних власників та інших осіб з істотною участю у фінансовій установі (повний перелік непрямих осіб міститься в документі). Депутати кажуть, що такими заходами хочуть захищати інтереси клієнтів цих компаній.

Крім того, до пов’язаних з банком особам народні обранці пропонують віднести будь-яку особу, через яку проводиться операція в інтересах осіб, зазначених вище, та на яку вони впливають при проведенні такої операції через трудові, цивільні й інші відносини.

Читайте також:  Байден дав "деякі гарантії" енергобезпеки України - ЗМІ

У документі уточнюється, що фінустанова зобов’язана подавати в орган, який здійснює державне регулювання відповідного ринку фінансових послуг інформацію про пов’язаних з фінансовою установою особами в порядку, встановленому нормативно-правовими актами такого органу.