Технології

Sony вважає, що одного разу ШІ отримає Нобелівську премію

Нобелівська премія

Генеральний директор наукової лабораторії Sony Computer поділився своїм баченням науки майбутнього. Він переконаний, що штучний інтелект здатний вирішити масу нагальних завдань і навіть отримати Нобелівську премію.

Хіроакі Кітано вважає, що саме роботизовані пристрої на основі просунутих ШІ можуть стати частиною нової гібридної форми науки. Технологічні досягнення повинні вивести біологію, хімію та інші дисципліни на наступний етап.

Вже сьогодні штучний інтелект відмінно справляється з виявленням захворювань і розробкою нових ліків більш ефективно, ніж це робить людина.

Читайте також:  Слух: новий смарт-годинник Samsung втратить фірмовий елемент дизайну

Він вірить, що майбутньому ШІ забезпечить справжній науковий стрибок, а значить немає ніяких причин сумніватися в тому, що одного разу машина стане лауреатом Нобелівської премії.

“Відмінною рисою цього завдання буде здійснення важливих відкриттів, а не повторення того, що ми вже знаємо, або спроби імітувати передбачувані людські розумові процеси. Ідея полягає в тому, щоб змінити формулювання самого наукового відкриття і створити його альтернативну форму”, – розповідає Хіроакі Кітано.

Глава Sony Computer Science Laboratories вважає, що домогтися передбачуваної мети вдасться вже до 2050 року. Поки ж проблема роботів полягає в тому, що вони не можуть вийти за межі інтелектуального потенціалу свого творця.

Читайте також:  Слух: Google уріже можливості камери Pixel 6a

Це означає, що потрібно зосередитися на дослідницьких стратегіях, що дозволяють вирішити, які з існуючих гіпотез вивчати в першу чергу.