Технології

Дрони з дефібрилятором допоможуть у порятунку життів

Дрон

Дослідники з Каролінського інституту в Швеції провели унікальний експеримент. Вони домоглися ефективного розгортання дронів з дефібриляторами, що дозволяють прибути до хворого за лічені хвилини. За задумом, це дозволить врятувати багато життів.

Згідно з медичною статистикою, в результаті зупинки серця виживає одна людина на десять випадків. Головна причина полягає в тому, що між нападом і кваліфікованою медичною допомогою проходить занадто багато часу.

Вчені стверджують, що розряд автоматичного дефібрилятора підвищує шанси до 50-70%. Оскільки прискорити приїзд швидкої допомоги неможливо, дослідники вирішили перевірити доставку дефібриляторів за допомогою дронів. Як показала статистика, в середньому безпілотник перебуває на місце на 1 хвилину і 52 секунди швидше лікарів.

Читайте також:  Microsoft здалася: Windows 11 буде працювати на старих комп'ютерах

Протягом чотиримісячного періоду дрони вилетіли на 12 з 53 попереджень про підозру на зупинку серця. Успішна доставка спостерігалася в 11 випадках, при цьому безпілотники пролітали середню відстань в 3,1 км, не заподіявши шкоди іншим людям і навколишній місцевості. На щастя, жоден з дефібриляторів в результаті не знадобився.

“Наше дослідження показує, що можна використовувати дрони для транспортування дефібриляторів безпечним способом і з точністю до мети під час реальних надзвичайних ситуацій”, — зазначають дослідники.

Незважаючи на певні успіхи експерименту, вчені визнають необхідність доопрацювання механізму доставки. Так, дрони поки не можуть літати під дощем, при сильних поривах вітру і в темний час доби. Крім того, їх не можна відправляти в густонаселені райони, а значить необхідно рухатися в напрямку поліпшення технологічного потенціалу безпілотників.