Технології

Apple увійшла до трійки найбільших виробників мобільних чіпів

Apple

Дослідницька фірма Counterpoint Research опублікувала статистику зміни ринку мобільних процесорів з початку 2020-го і по другий квартал 2021-го. За цей відносно невеликий для індустрії проміжок часу відбулося кілька важливих змін.

За вказаний період Qualcomm втратила звання найбільшого виробника мобільних процесорів, поступившись його китайській MediaTek. Як видно на графіку, остання з кожним кварталом збільшує свою частку, і на кінець червня вона вже займала 38% всього ринку.

Читайте також:  Робопёс Spot влаштувався охоронцем на завод [ВІДЕО]

Apple

Qualcomm вдається утримуватися в межах 30%. З чого випливає, що помітний стрибок MediaTek став заслугою зниження частки двох інших великих гравців — частина Samsung за рік скоротилася вдвічі, а HUAWEI і зовсім зараз займає близько 3%, продовжуючи постійно втрачати позиції.

Відносно стабільно справи йдуть у Apple. Компанії вдається утримувати третє місце за кількістю випущених мобільних процесорів, що особливо вражає на тлі того, що вони використовуються тільки в її власних пристроях, тоді як продукція Qualcomm і MediaTek використовується в смартфонах і планшетах великого числа вендорів.

Ймовірно, найближчим часом Apple вдасться збільшити свою частку. За чутками, вона доручила TSMC виробляти 100 мільйонів процесорів A15 Bionic для iPhone 13. Американська компанія вірить в успіх нових моделей і навіть збільшила їх виробництво на 20% в порівнянні з 12-ю серією.