Технології

Хакерський кабель для iPhone надійшов у продаж

Apple Lightning

За даними ЗМІ, Lightning-кабелі O.MG, розроблені хакерами спеціально для злому смартфонів Apple, вже з’явилися на чорному ринку. Зовні аксесуар практично не відрізняється від стандартного, але при підключенні до гаджету відкриває зловмисникам ряд можливостей по крадіжці конфіденційної інформації.

OMG Cable пропонує рядовим користувачам звичну функціональність – за допомогою кабелю можна заряджати iPhone і копіювати інформацію. Але в руках хакера аксесуар перетворюється в потужний інструмент по злому.

Завдяки мініатюрному бездротовому чіпу, розміщеному в штекері аксесуара, можна віддалено перехоплювати натискання клавіш iPad, iPhone або комп’ютерів Mac. Заявлена “далекобійність” такого інструменту становить близько 1,6 кілометра.

Читайте також:  Xiaomi обійшла Apple за обсягом продажів переносної електроніки

За словами творця кабелю, він розробив його спеціально для того, щоб продемонструвати наявність вразливостей у інтерфейсу Lightning.

Крім отримання доступу до тексту, який вводиться з клавіатури, O.MG Cable дозволяє підміняти ідентифікатори USB-пристроїв, активувати інші розкладки клавіатури, а також створювати бездротові точки доступу, до яких може підключатися зловмисник.

За інформацією видання Vice, “хакерський” кабель, що вже надійшов у продаж в даркнеті, випускається в різних конфігураціях, включаючи USB Type-C / Lightning.

Упаковку його творці також стилізували під фірмові кабелі Apple, а зовні вони майже не відрізняються від оригіналу. В якості заходу захисту від злому журналісти запропонували власникам пристроїв Apple використовувати сертифіковані аксесуари з маркуванням MFi.