Авто

Виробництво Tesla Roadster знову відклали

Tesla Roadster

Глава Tesla Ілон Маск оголосив про нове перенесення початку виробництва Tesla Roadster другого покоління. Старт збірки електрокара вже не раз відкладали, і тепер Маск озвучив в Twitter новий термін – 2023 рік.

Причина – в перебоях з поставками електронних компонентів, яка торкнулася Tesla та інших великих автовиробників по всьому світу. Згідно з початковим планом, перші екземпляри Roadster повинні були відправитися до покупців ще в 2020 році.

Читайте також:  Представлено найпотужніший Mercedes-AMG. І це гібридний ліфтбек

Таким чином, Roadster встане на конвеєр із запізненням на три роки, якщо, звичайно, термін знову не буде перенесений. За прогнозами Маска, 2022 рік буде не настільки важким, як 2021-й, коли індустрія відходила від наслідків локдаунів, тому в 2023 році спорткар все ж повинен побачити світло.

У другому кварталі нинішнього року Маск розповідав про труднощі, які Tesla довелося подолати, щоб забезпечити свої виробничі потужності достатньою кількістю електронних компонентів для подушок і ременів безпеки. У підсумку дефіцит все ж призвів до скорочення масштабів збірки в Каліфорнійському Фрімонті і фабриці в Шанхаї.

Tesla вперше показала прототип Roadster другого покоління ще в 2017 році на презентації вантажівки Semi, так само досі не дісталася до конвеєра.

Читайте також:  Tesla знову позаду: Ford запустив збірку електропікапов F-150 Lightning

Базова версія родстера з тримоторною електричною установкою витрачає на розгін з місця до першої «сотні» близько двох секунд, а відстань в 402 метри (чверть милі) проїжджає за 8,8 секунди. Максимальна швидкість моделі перевищує 400 кілометрів на годину. За запевненнями “Тесли”, запас ходу Roadster при русі поза містом складе близько тисячі кілометрів.

Джерело: Elon Musk / Twitter