Технології

Несертифікований ремонт Apple Macbook в 3 рази вигідніший за офіційний

Apple MacBook Air (2020)

Журналісти видання Wall Street Journal провели експеримент, в якому продемонстрували різницю в офіційному і несертифікованому ремонті комп’ютерів Apple. Зокрема, вони перевірили, скільки можна заощадити, якщо звернутися за допомогою в сторонній сервісний центр.

Для експерименту довелося принести в жертву два “яблучних” ноутбука. Так, Macbook Air 2020 року вартістю $1100 і Macbook Pro 2017-го за $1400 (ціни вказані на момент виходу) були залиті водою. Насамперед журналісти вирушили в офіційний Apple Store, де за ремонт «Ейра» запросили $799, а відновлення «прошки» оцінили і зовсім в $999. Цікаво, що співробітник магазину порекомендував в такому випадку купити нові ноутбуки.

Читайте також:  Імплант Ілона Маска дозволить керувати смартфоном силою думки

Потім пристрої були відправлені в сторонній сертифікований сервісний центр, де за лагодження Macbook Air попросили $870, а за Macbook Pro — цілих $1170. Після цього журналісти звернулися в центр, який не має сертифікації Apple.

Місцеві фахівці оцінили ремонт Macbook Pro всього в $325, а ось щодо Macbook Air там лише розвели руками, оскільки у них просто немає запасних деталей для цієї моделі.

В іншому місці пообіцяли повернути до життя “прошку” за $500, а ось до Macbook Air і тут деталей не виявилося.

Різниця в тому, що в сертифікованих центрах змінюють всю материнську плату цілком, тоді як в сторонніх майстернях виконують заміну тільки пошкоджених елементів шляхом перепайки.

Читайте також:  Стример цілий рік залишався в ефірі без перерв. Це рекорд

Підводячи підсумки, автори відео вказують на важливість права користувачів на ремонт техніки, а також щоб запасні деталі та інструкції з ремонту були у відкритому доступі.