Технології

Western Digital істотно поліпшила жорсткі диски

Western Digital

В рамках заходу HDD Reimagine компанія Western Digital показала нову архітектуру для виробництва жорстких дисків нового покоління. OptiNAND наділяє традиційні HDD можливостями флеш-накопичувачів, забезпечуючи поліпшену продуктивність і щільність запису. Таким чином, нові диски отримають найкраще від двох світів.

OptiNAND являють собою жорсткі диски з вбудованими флеш-накопичувачами iNAND. Останній використовується для зберігання всіляких метаданих, дозволяючи розподілити навантаження, збільшити кількість доріжок на дюйм і підвищити щільність запису інформації. Крім того, оптимізація мікропрограми приводу дозволила зменшити його затримку.

Читайте також:  Xiaomi оголошує війну несертифікованому ремонту своїх пристроїв

У таких дисках будуть використовуватися передові розробки компанії, в тому числі триступеневий привід, технологія гелієвого заповнення HelioSeal і перпендикулярна магнітна запис з енергетичною підтримкою (ePMR). Завдяки цьому обсяг пластин збільшується до рекордних 2,2 ТБ. Таким чином, моделі з 9 дисками пропонують до 20 ТБ для зберігання даних.

Western Digital

Нова технологія також знижує потребу в очищенні кешу запису, коли накопичувач працює в режимі з включеним кешем запису. Крім того, Western Digital заявляє про збільшену надійність — у разі аварійного відключення живлення диск здатний зберегти в 50 разів більше даних, ніж раніше.

Western Digital планує використовувати архітектуру OptiNAND у всіх своїх накопичувачах, а перші комерційні рішення будуть представлені вже до кінця цього року. У перспективі компанія має намір збільшити ємність жорстких дисків до 50 ТБ.