Авто

Lotus готує чотири нових електрокари. Першим стане кросовер

Новинки Lotus в порядку появи зліва направо

Компанія Lotus, підконтрольна китайському концерну Geely, розкрила план щодо подальшої електрифікації модельного ряду. Згідно з ним, протягом наступних п’яти років вона випустить чотири нових “батарейних” автомобіля, причому першим на черзі стане кросовер – з ним виробник спорткарів планує увійти в новий для себе сегмент. В основу моделей ляже нова платформа Lotus Premium, а їх складання налагодять на споруджуваному заводі в китайському Ухані.

Кросовер сегмента E під кодовим найменуванням Type 132 стане першою новинкою Lotus і дебютує в 2022 році. За ним піде чотиридверне купе (Type 133), прем’єра якого намічена на 2023 рік, і ще один позашляховик D-сегмента (Type 134) – його покажуть в 2025 році. Нарешті, в 2026 році до них приєднається електричний спорткар Type 135.

Штаб-квартира Lotus Technology в Ухані

Штаб-квартира Lotus Technology в Ухані

Фото: Lotus

“Зелені” автомобілі побудують на новій архітектурі під назвою Lotus Premium. Вона дозволяє варіювати розмір колісної бази від 2889 до 3100 міліметрів і створювати електромобілі різних форм-факторів з 800-вольтовими батареями ємністю 92-120 кіловат-годин. На розгін з місця до першої “сотні” вони будуть витрачати не більше трьох секунд, обіцяє виробник.

Трансформацією бренду в бік нової мобільності займеться підрозділ Lotus Technology, для якого до 2024 року побудують штаб-квартиру в Ухані. Одним з інвесторів, хто вклався в будівництво центру, став Лі Бін, засновник NIO. Там же, але вже в нинішньому році, відкриється нове складальне підприємство: його площа складе більше мільйона квадратних метрів, а виробнича потужність – до 150 тисяч автомобілів на рік. Компанії воно обійшлося приблизно в 1,2 мільярда доларів.

На сьогоднішній день в “зеленій” лінійці Lotus є тільки один електромобіль-це гіперкар Evija з чотиримоторною силовою установкою, що видає 2028 кінських сил. На розгін з місця до першої “сотні” він витрачає три секунди, стільки ж йде на прискорення зі 100 до 200 кілометрів на годину. Швидкості в 300 кілометрів на годину Evija досягає за дев’ять секунд, а максимальна швидкість становить 340 кілометрів на годину.

Джерело: Lotus