Технології

Павло Дуров звинуватив Apple і Google в стеженні і цензурі

Павло Дуров

Засновник месенджера Telegram опублікував заяву, в якій розкритикував найбільші технологічні корпорації. Він заявив, що їх діяльність серйозно обмежує свободу користувачів, а самі вони зловживають тим, що використовують смартфони в якості інструменту для стеження.

Павло Дуров підкреслив, що незважаючи на той факт, що за останні 20 років відбувся значний розвиток технологій, користувачі втратили частину своєї свободи.

За його словами, децентралізований Інтернет і відносно необмежена банківська система поступилися місцем камерам спостереження зі штучним інтелектом і тотальному стеженню.

Читайте також:  Нові світлодіодні лампи Philips прослужать 50 років

“Сьогодні Apple і Google піддають цензурі інформацію і додатки на наших телефонах, в той час як Visa і Mastercard обмежують кількість товарів і послуг, за які ми можемо платити. З кожним роком ми надаємо все більше влади і контролю за нашим життям жменьці безвідповідальних керівників корпорацій, яких ми не вибирали», — заявив бізнесмен.

Підприємець переконаний, що за останнє десятиліття людство стало менш вільним. Раніше засновник Telegram відзначав важливість переходу з iOS-пристроїв на Android у зв’язку з тим, що останні не так сильно обмежують користувача і допускають установку додатків, завантажених за межами фірмового магазину.