Наука

Отримано 10 квадрильйонів Вт енергії через термоядерний синтез

Термоядерний синтез

Американські вчені розробили нову методику ядерного синтезу. Замість традиційних токамаків вони використовували лазери, вивільнивши в одну мить 1,3 мегаджоуля енергії.

Направивши 192 гігантських лазера на крихітну гранулу водню, вчені з Ліверморської національної лабораторії Лоуренса в Північній Каліфорнії спостерігали енергетичний сплеск потужністю 10 квадрильйонів ВАТ, який тривав 100 трильйонних часток секунди.

За цей час було отримано близько 10% енергії сонячного світла, що потрапляє на Землю кожен момент. Важливим досягненням став той факт, що це склало 70% від отриманої лазерами енергії, а значить, вчені наблизилися до беззбитковості, коли гранула зможе виділяти 100% або більше енергії, ніж поглинати.

Читайте також:  Названа головна причина глобального потепління

Термоядерний синтез

“Цей результат став історичним кроком вперед для інерційного утримання термоядерних досліджень, відкриття принципово нового режиму і поліпшення наших найважливіших завдань національної безпеки”, – заявляють дослідники.

Незважаючи на те що все це реалізується нібито з благими намірами, в першу чергу американських вчених цікавить термоядерна зброя. В експерименті брав участь масив найпотужніших лазерів розміром в три футбольних поля.

Очікується, що подальші спроби поліпшити технологію дозволять вивчити поведінку водню в термоядерній зброї. Це не виключає використання отриманої енергії для побутових потреб, але посил, цілі і результати представляють особливий інтерес насамперед у військових цілях.