Авто

Розкрито терміни повної відмови Volkswagen від «механіки»

Механіка

Видання Auto Motor und Sport розкрило терміни повної відмови марки Volkswagen від “механіки”. За даними німецького журналу, на ключових ринках в Європі, США і Китаї моделей з трьома педалями не буде в 2030 році, а процес планомірної відмови від ручних коробок передач запустять в 2023 році. Відомо, що механічну трансмісію не запропонують для майбутніх Tiguan і Passat. На даний момент “механіка” є майже у 40% німецьких “Фольксвагенів”.

Скорочення гами трьохпедальних “Фольксвагенів” дозволить заощадити на розробці версій з механічною трансмісією. У більшості випадків ручну коробку передач замінять преселективним “роботом” DSG, хоча на деяких ринках не виключені варіанти з базовими “автоматами” з гідротрансформатором.

Читайте також:  У США почнуть видавати паперові автономери через брак металевих

Аналітики JATO стверджують, що зараз в Німеччині пропонують 5838 специфікацій легкових автомобілів, а механічна коробка передач доступна для 1870, тобто близько третини всіх наявних у продажу легковиків можна замовити з «ручкою».

Поки марка Volkswagen є одним з прихильників традиційної трансмісії — в лінійці бренду для 139 комплектацій з 353 можна вибрати «механіку».

Важливо відзначити, що в звіті Auto Motor und Sport мова йде виключно про легкових автомобілях, а комерційні лінійки вантажівок, мікроавтобусів і мінівенів Volkswagen можуть зберегти ручну коробку передач і після 2030 року.

Відмова від ручних коробок передач-загальносвітовий тренд, який стосується всіх сегментів автомобілів від бюджетних малолітражок до суперкарів.

Читайте також:  Потужний електрокар Quant 48Volt працює на солоній воді

У минулому році від “механіки” на легкових моделях повністю відмовився Mercedes-Benz, в наступному році його приклад піде Aston Martin. Ferrari і Lamborghini не пропонують трипедальні дводверки з минулого десятиліття, і у колекціонерів версії на «ручці» набувають все більшої цінності.

Джерело: Auto Motor und Sport