Технології

Якими месенджерами в Україні користуються міністри і депутати

Месенджери

Мобільні додатки для обміну повідомленнями зручні у використанні, але довіряти їм не можна.

Поширена ще років 10-15 тому фраза «зателефонуємо» останнім часом поступилася місцем висловом «спишемся». Цьому посприяла поява і зростання популярності сучасних засобів комунікації – месенджерів. Вони мало не повністю замінили собою колись популярні текстові повідомлення (SMS).

Україна пише

За даними дослідницької компанії AppAnie, на кінець жовтня 2019 року серед українців найбільшим попитом користувалися добре відомі месенджери. Саме вони увійшли в Топ-100 найпопулярніших мобільних додатків незалежно від операційної системи (Android і iOS):

 • Telegram
 • Viber
 • Messenger
 • WhatsApp
 • Snapchat
 • Skype

На початок 2019 року, згідно з дослідженням компаній Hootsuite і We Are Social, в Україні найпопулярнішим додатком для обміну повідомлень був Viber.

Читайте також:  Xiaomi представила розумне ліжко з голосовим управлінням

Переваги представників вищих ешелонів влади з приводу дуже різняться. Народний депутат Олександр Федієнко раніше очолював Інтернет асоціацію України, найбільше в телеком-галузі громадське об’єднання. Він розповів, що користується «всіма месенджерами, але не довіряє жодному».

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет повідомив, що раніше у нього основним месенджером був Telegram. «Але в політичному істеблішменті всі люблять WhatsApp чомусь. На мою думку, Telegram на 10 голів вище», – підкреслив він. При цьому зазначивши, що у нього на смартфоні інстальовано “ще купа” різних програм для спілкування, але основні-дві згадані.

Один з народних обранців, який побажав залишитися неназваним, розповів свій власний рецепт онлайн-спілкування. Всі месенджери у нього встановлені на окремий телефон, на якому немає критично важливих даних, в тому числі і електронної пошти. Для конфіденційного листування він з колегами використовує чати в іграх. Наприклад, в World of Tanks або інших подібних, де аналогічна функція передбачена. Для цієї ж мети можна – і цілком успішно і надійно – можна використовувати опцію віртуальних чатів на сайті для дорослих. За його словами, для тих, хто відстежує трафік, видно лише, що «об’єкт» зайшов на інтернет-ресурс з «полуничкою». Власники таких сайтів зацікавлені в забезпеченні анонімності та конфіденційності своїх клієнтів. Тому листування ніде не зберігається, підкреслило джерело.

Читайте також:  Власники Apple Watch SE поскаржилися на серйозні технічні проблеми

Топ-8 найпопулярніших мобільних месенджерів у світі( липень 2019 року, дані Statista; в млн активних користувачів на щомісячній основі):

 1. WhatsApp 1 600
 2. Facebook Messenger 1 300
 3. WeChat 1 112
 4. QQ Mobile 823
 5. Snapchat 294
 6. Viber 260
 7. Discord 250
 8. Telegram 200

Водночас “найпопулярніші” – не означає “найбезпечніші”. Компанія ExpressVPN, що займається питаннями безпеки та конфіденційності в інтернеті, склала рейтинг найбільш захищених мобільних додатків для обміну повідомленнями:

 1. iMessege
 2. Wickr
 3. Viber
 4. Signal
 5. Jabber / OTR
 6. Telegram

Однак захищеність всіх перерахованих програм, навіть найбільш захищених месенджерів, просто перевірити навіть пересічному користувачеві. Про це розповів експерт в сфері інформаційної безпеки Юрій Мелащенко, який працює винахідником в компанії Security Services Group.

Читайте також:  Смартфони Nokia очолили рейтинг найбільш надійних Android-пристроїв

За його словами, жоден з відомих і поширених месенджерів не проходить просту перевірку в корпоративному середовищі. Його неможливо встановити на сервер компанії. Це означає, що вся критична інформація знаходиться на стороні розробника. Що, в свою чергу, є мішенню для хакерів і спецслужб. Це по-перше.

По-друге, він навів аналогію з жорстким диском – навіть якщо стерти з нього інформацію, то фахівець все одно зможе витягти з нього дані. Те ж саме можна виконати і зі смартфоном, переключивши його в «авіарежим». Якщо можна зайти в месенджери і побачити листування, то і підкований в цій сфері професіонал витягне і листування, і фотографії, і іншу інформацію, підкреслив Юрій Мелащенко.

Залишити коментар