Технології

Олімпійські медалі з смартфонів виявилися низької якості

Медалі

Ще в 2016 році влада Японії оголосила про намір зробити медалі для Олімпіади 2020-го з перероблених смартфонів та іншої електроніки.

Повідомлялося про використання більш ніж 5 мільйонів старих телефонів. Незважаючи на благі цілі організаторів, затія виявилася сумнівною, адже отримані медалі виявилися низької якості.

Першою про дивну поведінку своєї золотої медалі заявила чемпіонка в стрибках на батуті серед жінок Чжу Сюеін. Вона запевняє, що здобута у важкій боротьбі нагорода почала просто облазити.

Читайте також:  Представлений Motorola Moto E20: Android Go і яскравий дизайн за € 100

Оскільки подібна інформація з’явилася тільки 23 серпня, масштаб проблеми ще не виявлено, але своє невдоволення висловили і інші китайські спортсмени. Наприклад, аналогічна ситуація у олімпійського чемпіона в плаванні на дистанції 200 метрів комплексним стилем Ван Шуня і чемпіона у вправах на брусах Цзоу Цзінюаня.

Вже 25 серпня оргкомітет Олімпійських ігор в Токіо назвав те, що трапилося непорозумінням, оскільки облазить шар — це спеціальне плівкове захисне покриття.

Нібито проблема не пов’язана з низькою якістю медалей і вже тим більше золота в них. Поки неясно, чи зможуть спортсмени обміняти свої медалі на нові без подібних дефектів.

Читайте також:  Xbox Series X / S стала консоллю, яка продається найшвидше Microsoft

Ще не вдалося з’ясувати, чи пов’язана ситуація з медалями з тим фактом, що для їх виготовлення використовувалися золото, срібло і мідь, отримані шляхом переробки старої електроніки.