Авто

General Motors показав концепт штурвала на зміну рульового колеса

General Motors Design

Tesla стала першим автовиробником, який ризикнув перетворити звичайне рульове колесо на подобу штурвала. Схоже, що слідом за Теслою на подібний експеримент тепер наважився і концерн General Motors, який показав ескіз керма, абсолютно не схожого на звичний орган управління автомобілем.

Правда, поки це не більше ніж концепція, але хтозна — можливо, через деякий час вона втілиться в життя і стане новим трендом в автопромі.

Читайте також:  Новий електричний кросовер Chevrolet показали на відео

В офіційному Instagram-акаунті дизайнерської студії концерну General Motors з’явився ескіз концептуального керма, який абсолютно не схожий на звичне рульове колесо. Зате він схожий на штурвал Tesla — тільки виглядає ще мінімалістичнішим, оскільки позбавлений не тільки верхньої, але і нижньої частини обода.

Пристрій нагадує контролер ігрової приставки з шкіряними вставками з боків і великим тачскріном посередині. Правда, питання розміщення подушки безпеки у зв’язку з цим залишається відкритим. У лівій частині керма знаходяться кнопки вибору режиму руху-звичні D і R, праворуч — загадкова сенсорна кнопка.

При цьому на екрані знайшлося місце цілком звичним для будь-якого американського автомобіля приладів-покажчиків температури масла і охолоджуючої рідини, напруги акумулятора і навіть рівня палива в Баку.

Читайте також:  Toyota відправить у простій дев'ять заводів

В даний час жоден стандарт в США не регламентує форму керма — автовиробники лише повинні гарантувати, що він відповідає всім вимогам щодо захисту пасажирів. Що стосується штурвалу в Tesla, то Ілон Маск нещодавно підтвердив, що тепер він буде у всіх нових моделях замість звичайного керма.