Робота

Що принесе нам зростання економіки на 2%

Кабінет міністрів України розглядає два сценарії економічного розвитку України на 2016 р. Згідно з прогнозом уряду, ВВП країни в наступному році може зрости на 2%, за оптимістичним сценарієм. Песимістичний сценарій передбачає скорочення ВВП на 0,3%.

Згідно з прогнозом, рівень інфляції в наступному році (грудень до грудня) за оптимістичним сценарієм досягне 12%, а за песимістичним – 14,7%. Безробіття при цьому прогнозується на рівні 10,4% або 10,8% за різними сценаріями, відповідно.

Опубліковані урядом макроекономічні прогнози не варто розглядати в категорії оптимістичний і песимістичний сценарій, так як вони швидше є орієнтиром для складання бюджету, а не відображенням реальної ситуації в країні.

При хорошому збігу обставин, українська економіка має значно більший потенціал відновлення в 2016 році, ніж помірне зростання на 2%. Серед основних факторів, які будуть продовжувати впливати на ситуацію в цілому – це конфлікт на Донбасі і торгові відносини з Росією. Як уже не раз підкреслювалося економістами, штучне стримування торговельної діяльності між двома сусідніми країнами несе збиток обом економікам. Хочеться вірити, що так чи інакше експорт з України в РФ буде налагоджуватися, що допоможе дати імпульс всьому промисловому сектору.

Безпосередній перехід динаміки ВВП України з негативного до позитивного значення очікується у вересні-жовтні. Річна база порівняння для макроекономічних показників багато в чому буде вирівнюватися, але на жаль, в абсолютних показниках відновлення вітчизняної економіки буде йти більш повільно ніж після кризового 2009 року, коли обвал ВВП склав 14,8%, а промислове виробництво стиснулося на 21,9%.

На 2015 рік згідно з прогнозами МВФ вітчизняна економіка втратить 9,0%, після падіння на 6,8% за підсумками 2014 року. Рівень споживчої інфляції цього року складе приблизно 46%, в основному через різкий стрибок курсу долара в лютому.

З об’єктивної точки зору, якщо ВВП України зможе збільшитися на 2% в 2016 році те, насамперед, ми повинні побачити реакцію фінансового сектора, а саме поступове зниження облікової ставки НБУ, яка зараз сильно стримує кредитування. Крім цього, позитивний тренд повинен привернути увагу зарубіжних інвесторів, саме на них зараз покладаються серйозні надії в питанні створення нових робочих місць і допомоги в модернізації виробничих потужностей країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *