Суспільство

США розсекретили звіт про походження COVID-19

COVID-19

Американські розвідники стверджують, що Китай не знав про SARS-CoV-2 до того, як почався перший спалах COVID-19.

Розвідувальне співтовариство США завершило тримісячне розслідування походження коронавірусу і прийшло до висновку, що коронавірус COVID-19 не був розроблений як біологічна зброя. Розсекречені витяги з документа оприлюднено у п’ятницю, 27 серпня, на сайті офісу директора Національної розвідки.

“Розвідтовариство США змогло досягти широкої згоди з низки ключових питань. Ми вважаємо, що вірус (COVID-19) не був розроблений як біологічна зброя. Більшість відомств також з низьким ступенем впевненості вважають, що SARS-CoV-2, імовірно, не був створений за допомогою генної інженерії”, – зазначено в доповіді президенту США Джо Байдену.

Читайте також:  В Україні за добу зробили 162 тисячі щеплень

При цьому американські розвідники відзначають, що не мають достатньо свідчень для того, щоб робити остаточні висновки, і визнають, що, найімовірніше, не зможуть дати повну оцінку походження коронавірусу без сприяння Китаю.

Згідно зі звітом, офіційні особи Китаю не знали про вірус до того, як почався перший спалах COVID-19. При цьому Пекін, за інформацією розвідки США, “продовжує перешкоджати глобальному розслідуванню, не хоче ділитися інформацією і звинувачує інші країни”.

“Ці дії відображають частково те, що уряд Китаю сам не впевнений у тому, до чого може призвести розслідування, а також їхню стурбованість тим, що міжнародне співтовариство використає цю тему для надання політичного тиску на Китай”, – йдеться в документі.

Читайте також:  В Україні 1732 нових випадки COVID-19 за добу

Нарешті, виходячи з наявних даних, розвідслужби США озвучили дві гіпотези появи COVID-19, які, на їхню думку, є правдоподібними: природний контакт із зараженою твариною та інцидент у лабораторії.

У зв’язку з оприлюдненням розсекреченої версії доповіді Байден заявив, що зусилля Білого дому з розуміння витоків пандемії не припиняються, оскільки “світ заслуговує відповідей”.