Технології

Apple пішла на поступки розробникам iOS-додатків. Але не до кінця

App Store

Apple запропонувала розробникам, які направили колективний позов проти компанії, врегулювати спір про публікацію додатків в App Store.

Американський бренд погодився змінити деякі правила співпраці – в тому числі зняти заборону на інформування користувачів про можливість оплати за межами фірмового магазину.

Зокрема, Apple запропонувала розділити $100 мільйонів між розробниками, які заробили до мільйона доларів протягом одного календарного року за період з 4 червня 2015-го по 26 квітня 2021 року. За оцінкою аналітиків, розмір компенсації в окремих випадках може варіюватися в діапазоні від $250 до $30 000.

Читайте також:  Google «прокачає» технологію пошуку втрачених смартфонів

Крім того, компанія пообіцяла дозволити розробникам повідомляти користувачам про альтернативні способи покупки контенту всередині додатків в обхід App Store.

В якості методу просування інших майданчиків для оплати Apple пропонує використовувати електронну пошту, яка була вказана при оформленні підписки. При цьому про інформування в самому додатку мови як і раніше не йде.

Крім того, Apple заявила про намір продовжити на три роки програму підтримки малого бізнесу. За її умовами розробники з доходом менше одного мільйона доларів на рік оплачують знижену комісію від продажів через App Store в розмірі 15%.

У планах компанії-щорічна публікація звіту про роботу магазину, в якому буде вказано кількості відхилених програм і деактивованих облікових записів клієнтів і розробників, а також дані по пошукових запитах.

Читайте також:  Дрони з дефібрилятором допоможуть у порятунку життів

Очікується і поява 500 цінових пунктів для підписок і покупок в додатках замість 100 існуючих. При цьому Apple залишає в силі заборону на альтернативні способи оплати всередині додатків і завантажень поза App Store.