Авто

Tesla Model 3 провалила тест на запобігання зіткнення з велосипедистами

Tesla

У Південній Кореї перевірили безпеку Tesla Model 3 за методикою оцінки нових автомобілів KNCAP. З краш-тестом електрокар впорався на відмінно і заробив п’ять зірок з п’яти можливих, проте коли справа дійшла до випробувань допоміжних систем, ситуація змінилася: система екстреного гальмування перед виниклим на дорозі перешкодою кілька разів не спрацьовувала, і Model 3 збивала манекена, що імітував велосипедиста. В результаті оцінку моделі знизили до чотирьох зірок.

За підсумками серії краш-тестів Tesla Model 3 заробила 83,3 бала, що відповідає максимальним п’яти зіркам. При цьому безпеку велосипедистів і пішоходів оцінили всього в три зірки, що вважається низьким результатом.

Читайте також:  Безпілотник Xiaomi може дебютувати раніше конкурента від Apple

Причиною такої оцінки стало те, що електрокар кілька разів врізався в велосипедиста на швидкості 20, 25 і 40 кілометрів на годину. Якби така ситуація трапилася на дорозі, то, з високою часткою ймовірності, обійшлося б без критичних травм, проте невідомо, чому система не розпізнавала об’єкт на дорозі і не застосовувала екстрене гальмування.

Джерело: KNCAP / YouTube.com

Це далеко не перший краш-тест для Tesla Model 3. Наприклад, в 2019 році електрокар піддали серії випробувань за методикою Американського інституту страхування безпеки на дорогах (IIHS): модель заробила найвищий бал за всіма категоріями тестів і стала другим електромобілем в історії (після Audi e-tron), що потрапили лідери рейтингу Top Safety Pick+.

Читайте також:  Smart готує великий електричний кросовер: відео

У тому ж році Tesla Model 3 встановила рекорд в ході краш-тестів Euro NCAP, набравши 94 відсотки за показником роботи активних систем безпеки.