Політика

Макогон пояснив, чому Україна збереже транзит

Газ

Через газову директиву Газпром зможе використовувати тільки 50% потужностей Північного потоку-2, тому транзит збережеться.

Росія не зможе повністю відмовитися від транзиту газу через Україну через правила ЄС, згідно з якими власник газопроводу Північний потік-2 може використовувати його потужності тільки на 50%. Про це в ефірі каналу Україна 24 заявив директор Оператора ГТС України Сергій Макогон.

“Якщо 50% тільки буде використовувати Газпром, цього буде недостатньо для того, щоб відмовитися від транзиту через територію України. Тільки 100-відсоткове використання цього газопроводу дозволить їм відмовитися від нашого транзиту”, – зазначив він.

Читайте також:  У РНБО прокоментували союзні домовленості Путіна і Лукашенка

“У нас немає гарантій, що контракт (на транзит) буде відновлено. Тому ми ведемо переговори з урядами США і Німеччини щодо надання таких гарантій. І ми вважаємо, що найбільш вагомою гарантією є відновлення або продовження існуючого договору зараз, не чекаючи 2025 року, на наступні 15 років”, – розповів Макогон.

Також він повідомив, що Україна буде використовувати ГТС для “зеленого переходу”.

“Нам потрібен транзит на наступні 10 років, щоб підготувати нашу систему до нових викликів, для транспортування водню і так далі… Я вважаю, що, щонайменше, 45-50 мільярдів кубометрів щорічно, що у нас зараз є”, – уточнив він.