Технології

Нова ОЗУ Samsung підвищує продуктивність смартфонів в два рази

Samsung Ram

Samsung представила нову оперативну пам’ять з технологією обробки в пам’яті (PIM). LPDDR5-PIM призначена для використання в смартфонах, забезпечуючи істотний приріст продуктивності при помітно меншому енергоспоживанні.

Використання оперативної пам’яті LPDDR5-PIM дозволяє смартфонам виконувати завдання штучного інтелекту без необхідності підключення до Інтернету і звернення до віддаленого сервера. Всі обчислення відбуваються безпосередньо всередині пристрою.

Samsung LPDDR5-PIM

“HBM-PIM-це перше в галузі рішення для пам’яті з підтримкою штучного інтелекту, яке демонструє величезний комерційний потенціал. Завдяки стандартизації технології відповідних додатків стане набагато більше, охопивши HBM3 для суперкомп’ютерів наступного покоління, мобільні пам’яті для ШІ-пристроїв, а також модулі пам’яті, використовувані в центрах обробки даних», — зазначив Нам Сунг Кім, старший віце-президент підрозділу DRAM Product & Technology компанії Samsung Electronics.

Читайте також:  Покупці нових MacBook поскаржилися на серйозний брак дисплеїв

За запевненнями Samsung, використання LPDDR5-PIM дозволяє збільшити продуктивність більш ніж в два рази при зниженні енергоспоживання більш ніж на 60% при виконанні таких завдань, як розпізнавання голосу, переклад і чат-бот.

Поки нова технологія викликає ряд питань. Неясно, чи використовується в LPDDR5-PIM додатковий співпроцесор для локальних ШІ-обчислень, або ж всі поліпшення мають виключно програмний характер.