Технології

Apple розробила датчик забруднення повітря для iPhone

Apple iPhone 12

Сучасні гаджети часто можуть похвалитися функціями медичних приладів-і, схоже, незабаром отримають нові можливості. Недавній патент Apple присвячений сенсору для смартфона, здатному визначити небезпечні для здоров’я домішки в навколишньому повітрі і попередити про це власника пристрою.

Документ описує принцип роботи сенсора, призначеного для спектроскопії з можливістю візуалізації результатів вимірювань на дисплеї смартфона.

Запатентований датчик може розміщуватися в корпусі iPhone і проводити аналіз якості повітря. При виявленні небезпечних газів і перевищенні їх допустимої концентрації на екрані пристрою з’явиться відповідне повідомлення.

Читайте також:  Працюючий Google Pixel 6 Pro показали «вживу» [ВІДЕО]

Apple

У патенті зазначено, що датчик здатний розпізнавати безліч органічних летючих сполук. Алгоритм його роботи зводиться до випромінювання електромагнітних хвиль в динамічному середовищі в терагерцевому діапазоні. Відбиваючись від перешкод і об’єктів, вони надходять на приймач. Якщо хвилі стикаються з певним газом, рівень прийнятого сигналу зміниться, що і зафіксує детектор.

Компанія допускає можливість інтеграції подібного сенсора не тільки в смартфон, але і, наприклад, в розумну колонку або інші гаджети. На початку року Apple також зареєструвала відразу чотири патенти на схожі технології, але коли вони знайдуть комерційне застосування — поки невідомо.