Технології

Вірус Joker, який краде гроші повернувся на Android-пристрої

Joker

Через півтора року після зачистки Google Play від «вірусу-ніндзя» експерти з IT-безпеки повідомили про нову хвилю заражень Android-гаджетів.

У мережі вже з’явився попередній список додатків, які можуть привести до втрати грошей через небажані платних підписок, що оформляються без відома користувача.

Нове попередження про “пандемію” шкідливого софта з’явилося на сайті бельгійської поліції з посиланням на звіт компанії Quick Heat Security Lab, яка спеціалізується на кібербезпеці.

Дослідники заявили, що вже виявили вісім додатків для платформи Android, інфікованих вірусом Joker: це Auxiliary Message, Element Scanner, Fast Magic SMS, Free CamScanner, Go Messages, Super Message, Super SMS і Travel Wallpapers.

Читайте також:  iPhone 14 Pro буде набагато міцнішим за своїх попередників

Крім того, експерти компанії Zscaler вказали ще на 16 програм в Google Play, які імовірно містять шкідливий код: Private SMS, Hummingbird PDF Converter — Photo to PDF, Style Photo Collage, Talent Photo Editor — Blur focus, Paper Doc Scanner, All Good PDF Scanner, Care Message, Part Message, Blue Scanner, Direct Messenger, One Sentence Translator — Multifunctional Translator, Mint Leaf Message — Your Private Message, Unique Keyboard — Fancy Fonts & Free Emoticons, Tangram App Lock, Desire Translate і Meticulous Scanner.

Фахівці з кібербезпеки порекомендували користувачам не встановлювати зазначені програми на свої пристрої, щоб уникнути можливої втрати грошей. Тим, хто вже використовує програми з наведених вище списків, пропонується терміново видалити зі свого гаджета.