Авто

Opel представив електрокар, за кермо якого пустять з 15 років. Але не скрізь

Opel Rocks-e

Компанія Opel представила електричний квадрицикл Rocks-e, за кермо якого в Німеччині пустять підлітків старше 15 років з мопедними правами категорії АМ. Електрокар розганяється до 45 кілометрів на годину і проїжджає на одному заряді батареї всього 75 кілометрів, зате і коштувати буде за мірками сучасних електромобілів недорого — близько семи тисяч євро.

Автовиробник обіцяє, що квадрицикл можна заряджати від звичайної розетки, а весь процес займе близько 3,5 години.

Читайте також:  Mercedes-Benz удвічі скоротить лінійку двигунів внутрішнього згоряння

Opel Rocks-e являє собою перелицьований Citroen Ami, який дебютував у 2020 році і вже продається у Франції. У керівництві концерну Stellantis, в який входять обидві марки, по всій видимості вирішили, що великим успіхом у німецьких підлітків користувалася б модель місцевого бренду, так що Ami злегка підправили зовнішність і замінили логотипи на Opel.

Фото: Opel

У рух квадрицикл приводить електромотор потужністю вісім кінських сил (шість кіловат), який живить батарея ємністю 5,5 кіловат-години. Зарядний кабель довжиною три метри входить в базовий набір обладнання.

У Opel відносять новинку до класу міської мобільності SUM (Sustainable Urban Mobility) і вважають e-Rocks проміжною ланкою між скутерами і легковими автомобілями. У Німеччині продажі почнуться вже восени, а в 2022 році квадрицикл з’явиться і на інших європейських ринках.