Суспільство

Вчені заявили про атаку штамом Дельта вакцинованих

Delta Covid

Ефективність вакцин від коронавірусу значно знижується в разі зараження штамом Дельта, заявили вчені.

Американські вчені заявили про те, що штам Дельта атакує людей, які ввели вакцину від коронавірусу. Про це йдеться в звіті Центрів з контролю і профілактики захворювань США (CDC), повідомляє Reuters.

У звіті наголошується, що близько 25% випадків зараження коронавірусом серед жителів округу Лос-Анджелес, де зафіксовано штам Дельта, відбулися у повністю вакцинованих жителів.

“Ці цифри стосуються більш як 43000 зареєстрованих випадків зараження серед жителів округу Лос-Анджелес у віці від 16 років і старше. З них 10 895, або 25,3%, відбулися у повністю вакцинованих осіб, 1431, або 3,3%, у частково вакцинованих осіб і 30 801, або 71,4%, у невакцинованих осіб”, – вказують експерти.

Читайте також:  В Україні після вихідних різко впав приріст COVID

Водночас вчені визнають, що вакцини захищають людей від більш важких випадків захворювання.

“Згідно з дослідженням, 3,2% повністю вакцинованих осіб, інфікованих вірусом, були госпіталізовані і тільки 0,05% були госпіталізовані у відділення інтенсивної терапії. Також 0,25% були поміщені на штучну вентиляцію легенів”, – йдеться в звіті.

Також повідомляється, що за той же період спостережень серед невакцинованих осіб 7,5% були госпіталізовані, 1,5% були поміщені у відділення інтенсивної терапії і 0,5% потребували апаратів штучної вентиляції легенів.

Також видання посилається на опубліковану оновлену інформацію про дослідження HEROES серед медичних працівників, в якому йдеться про значне зниження ефективності вакцини серед вакцинованих медиків у восьми штатах країни.

Читайте також:  У світі мінімум COVID-заражень за два місяці

Так, згідно зі звітом, ефективність вакцинації в період дослідження, коли переважав штам Дельта, впала до 66%. 91% ефективності вакцинації фіксували до циркуляції цього штаму.

При цьому ЗМІ не уточнює, про які вакцини йдеться.

Відомо, що в США схвалені наступні вакцини проти COVID-19: Johnson&Johnson, Moderna, Pfizer/BioNTech. Вакцинація від коронавірусу в США почалася 20.12.2020.