Технології

SpaceX представила нові «протиаварійні» супутники Starlink

Starlink

Компанія оголосила про завершення розробки другого покоління орбітальних ретрансляторів інтернет-сигналу. Від попередників їх відрізняє більш потужний двигун – він дозволить супутникам уникати зіткнень з іншими об’єктами, а при необхідності зводити їх з орбіти в разі поломки.

SpaceX вже подала пакет реєстраційних документів регулятору FCC. В якості обґрунтування заявки компанія вказала зростаючий попит на широкосмуговий супутниковий інтернет.

Зараз в активі “космічного” провайдера є близько 1700 сателітів, що забезпечують швидкість з’єднання на рівні кабельного інтернету.

Читайте також:  Google розробляє додаток для переходу з iOS на Android

Starlink

“Ми ще працюємо над захисними елементами [супутників]. Проте фахівцям вдалося поліпшити роботу систем живлення і рухових установок, що дозволить уникнути будь-яких можливих зіткнень в перспективі”, – відзначають представники SpaceX.

У майбутньому планується збільшення угруповання ретрансляторів другого покоління до 29 988 одиниць на висоті від 340 до 614 кілометрів у шаховому порядку. За задумом SpaceX, така конфігурація забезпечить стійке покриття всієї земної кулі при мінімальних значеннях затримки з’єднання. Виведення на орбіту перших екземплярів Starlink Gen2 System заплановано на найближчий час.