Авто

Дефіцит двигунів Mercedes-AMG V8 не торкнеться Aston Martin

Двигун Mercedes-AMG V8 під капотом

Дефіцит двигунів Mercedes-AMG V8 не торкнеться компанії Aston Martin. Офіційний представник британської марки підтвердив, що німецькі мотори V8 поставляються в штатному режимі, так що клієнти по всьому світу отримають свої кросовери і суперкари без затримок.

Безперебійне забезпечення Aston Martin двигунами V8 показово, адже у північноамериканського філії Mercedes-Benz виник серйозний дефіцит подібних силових агрегатів.

У понеділок фірма Mercedes-Benz визнала припинення поставок майже всіх восьмициліндрових моделей на ринок США.

Читайте також:  Відео: Tesla сплутала місяць з жовтим сигналом світлофора

Через брак мікрочіпів американці не зможуть замовити жодну модель з двигунами лінійки M 176/M 177 / M 178, а виняток зроблять тільки для седанів S 580 4matic і лімузинів S 580 Maybach 4matic.

Однак суперкари і кросовери Aston Martin з аналогічним мотором Mercedes-AMG V8 (M 177) як і раніше доступні до замовлення в США, і схоже британська марка не чекає дефіциту силових агрегатів.

Це може означати, що у Aston Martin привілейоване становище, і інтереси британського партнера Mercedes-Benz ставить на чільне місце.

Про масштаби проблем німецького автогіганта можна судити по зупинці американських продажів найбільш маржинальних моделей-Mercedes-Maybach GLS 600 і всієї лінійки восьмициліндрових Mercedes-AMG.

Читайте також:  Ляшко назвав можливі привілеї для щеплених

Варто відзначити, що обсяги продажів восьмициліндрових Aston Martin і Mercedes-Benz незрівнянні: наприклад, в 2020 році було продано приблизно 2,5 тисячі Aston Martin з моторами Mercedes-AMG. Втім, цього року тиражі Aston Martin кратно збільшаться.

Брак мікрочіпів в тій чи іншій мірі торкнулася всі автомобільні концерни, так що проблеми Mercedes-Benz не нові. За попередніми даними, дефіцит двигунів V8 може вплинути на поставки «Мерседесів» не тільки в США, але офіційної заяви автовиробника з цього приводу не було.

Джерело: Car & Driver