Політика

Зеленський попросив Ердогана про допомогу

Реджеп Тайїп Ердоган та Володимир Зеленський

Спілкування двох лідерів проходило з ініціативи турецької сторони, уточнили в Офісі президента України.

Президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови зі своїм турецьким колегою Реджепом Тайіпом Ердоганом попросив його посприяти звільненню понад 100 кримських татар, яких незаконно утримує РФ. Про це повідомляє Офіс президента.

Зеленський уточнив, що за гратами перебувають понад 100 громадян України кримськотатарської національності.

“Президент України звернувся до лідера Туреччини з проханням посприяти у звільненні кримських татар, яких незаконно утримує Російська Федерація”, – йдеться в повідомленні ОПУ.

Читайте також:  Зеленський підписав закони про судову реформу

Президенти також обговорили окупацію Криму. Ердоган зазначив, що Туреччина з перших днів ініціювання Кримської платформи підтримувала і надалі підтримуватиме її роботу. Він також повідомив, що Туреччину на установчому саміті представить міністр закордонних справ.

“Переконаний, що Кримська платформа стане дієвим інструментом у справі звільнення незаконно окупованого Криму”, – сказав президент Туреччини.

Ердоган підкреслив, що “позиція Турецької Республіки за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах і невизнання незаконної анексії Криму залишається незмінною і активно просувається на всіх міжнародних майданчиках”. Зеленський подякував президенту Туреччини за “чітку і послідовну позицію”.

Читайте також:  Рейтинг Байдена впав до рекордної позначки

В ході розмови Ердоган привітав Україну з 30-ю річницею незалежності і подякував за участь українських рятувальників і пожежної авіації в гасінні лісових пожеж в Туреччині, а “Зеленський ще раз висловив щирі співчуття турецькому народу в зв’язку з численними жертвами в результаті повеней і лісових пожеж” .