Суспільство

В Україні можуть закрити центри вакцинації – інфекціоніст

Вакцинація

Якщо людина інфікована коронавірусом, то щеплення втрачає сенс. Навіть більше, воно може стати причиною додаткових побічних реакцій.

Центри вакцинації від коронавірусу в Україні можуть закрити через прогнозований сплеск захворюваності через 4-6 тижнів, заявив лікар-інфекціоніст Віктор Петров. Про це в неділю, 22 серпня, пише Obozrevatel.

Медик уточнив, що кампанія з вакцинації проводиться під час благополучної епідеміологічної ситуації.

“Ми повинні використати цей час для того, щоб зробити щеплення, а не чекати біля моря погоди, поки ми всі перехворіємо”, – сказав Петров.

Читайте також:  В Україні відновилося зростання COVID-заражень

Він припустив, що якщо центри вакцинації і продовжать роботу під час чергової хвилі коронавірусу, то людям доведеться здавати тести на COVID-19 перед щепленням.

“Ми не будемо знати, хто з людей інфікований, а хто ні. Тому додатково доведеться організовувати тестування перед щепленням. Навіть якщо людина буде відчувати себе досить добре на момент щеплення, перед тим як робити щеплення, слід зробити антигенний тест або попросити у неї результат ПЛР-тестування. Оскільки, якщо епідеміологічна ситуація загостриться, виникне небезпека того, що ми можемо робити щеплення людей, які вже будуть інфіковані”, – пояснив лікар.

Петров уточнив, що якщо людина інфікована коронавірусом, то щеплення втрачає сенс. Навіть більше, воно може стати причиною додаткових побічних реакцій.

Читайте також:  В Україні менше двох тисяч нових випадків COVID

“Ті, хто не прищепиться зараз, ризикують мати відстрочене щеплення у зв’язку або з хворобою, або з тим, що ми не будемо мати гарантій безпеки середовища від коронавірусу”, – наголосив медик.