Авто

«Синій» водень впливає на екологію гірше викопного палива

Водень

Автомобілі на водневому паливі вважаються перспективною альтернативою електрокарам, але нове дослідження ставить під сумнів це твердження. Фахівці Корнельського і Стенфордського університетів запевняють, що насправді подібні транспортні засоби не настільки безпечні для навколишнього середовища, як виробники позиціонують їх.

Так званий «синій» водень виходить шляхом спалювання природного газу. В цьому і полягає головна заковика. Американські дослідники вважають, що подібне виробництво може бути навіть більш шкідливим для навколишнього середовища, ніж використання традиційного викопного палива.

Читайте також:  Створено дорожні знаки спеціально для безпілотних авто

За їхніми підрахунками, при створенні “синього” водню ми отримуємо вуглецевий слід, на 20% більший у порівнянні з використанням природного газу або вугілля для обігріву помешкань.

Якщо ж порівнювати з дизельним паливом для опалення, то «екологічний» водень в цьому випадку і зовсім виділяє на 60% більше шкідливих речовин в процесі його отримання.

У звіті вказується, що “синій” водень повинен був стати альтернативною більш шкідливому для екології “сірому” водню, але насправді викиди вуглекислого газу в разі першого менше лише на 9-12%.

“У минулому не було ніяких зусиль для уловлювання побічного продукту двоокису вуглецю – “сірого” водню, тому викиди парникових газів були величезними. Зараз промисловість просуває “синій” водень в якості вирішення проблеми, як і раніше використовуючи метан і намагаючись вловлювати одержуваний вуглекислий газ. На жаль, викиди залишаються вкрай високими”, – підсумовують дослідники.

Читайте також:  Електромобілі займуть дві третини світового ринку через 19 років

В якості висновку вчені говорять, що “синій” водень буде екологічний, тільки якщо не випускати в атмосферу весь вуглекислий газ, що виділяється при його виробництві. В якості альтернативи вони наполягають на використанні дійсно безпечного водню, одержуваного шляхом електролізу.