Технології

Новий акумулятор заряджається від поту і може розтягуватися

Гнучкий акумулятор

Сінгапурські дослідники повідомили про створення акумулятора нового типу, здатного стати ідеальним рішенням для носяться пристроїв. На відміну від традиційних аналогів, він має здатність згинатися і навіть розтягуватися без пошкодження. Крім того, він заповнює енергію тоді, коли людина потіє.

Розроблений акумулятор розміром 2×2 см закріплений на гнучкій і здатної вбирати піт тканини, що дозволяє використовувати його з розумними годинами, всілякими медичними приладами та іншими носяться пристроями, які потребують Джерела живлення.

Читайте також:  Скасовану зарядку Apple AirPower показали в дії

В рамках експерименту людина з акумулятором на зап’ясті займався на велотренажері протягом 30 хвилин. За цей час було згенеровано 4,2 В і 3,9 мВт, чого виявилося достатньо для живлення датчика температури і передачі даних з нього на смартфон по Bluetooth.

Використовуваний еластичний текстиль досить абсорбуючий, що дозволяє йому утримувати багато поту, забезпечуючи таким чином постійне джерело енергії, навіть якщо людина перестала потіти. Дослідники також впевнені, що їх акумулятор буде більш довговічним, ніж існуючі аналоги.

Додатково вказується, що АКБ не містить важких металів і небезпечних хімікатів. Замість цього були використані чорнило для принтера, що містять частинки срібла і гідрофільний поліуретан-акрилат. Коли срібні частинки контактують з потом, вони збираються разом, що збільшує їх електричну провідність. В результаті при пошкодженні немає ніякого ризику загоряння або вибуху, що залишається великою проблемою звичайних сучасних акумуляторів.