Авто

Ford вимагає анулювати права на назву Cruise, які належать GM

Cruise

Компанія Ford подала офіційну заявку у відомство з патентів і товарних знаків США (USPTO) з вимогою відкликати всі права концерну General Motors на торгові марки Cruise і Super Cruise.

На цей крок Ford змушений був піти після того, як нещодавно отримав судовий позов від GM із звинуваченням у нібито незаконному використанні назви BlueCruise, яке придумали для найменування фордівської системи автономного водіння.

Судова тяжба через права на назву “Круїз” між двома найбільшими американськими автовиробниками і не думає зменшувати оберти. Ford назвав свій фірмовий автопілот BlueCruise, після чого раптом отримав судовий позов від GM з вимогою відмовитися від вживання слова Cruise в назві системи.

Читайте також:  Електричний Chevrolet Silverado з «режимом краба» показали на відео

Справа в тому, що виняткові права на товарні знаки зі словами Cruise і Super Cruise в США, як виявилося, належать головному фордовському конкуренту — General Motors.

Представники Ford назвали претензії GM абсурдними, оскільки слово “Круїз” вважається загальноприйнятим і його використовують багато автовиробників — наприклад, Hyundai (Smart Cruise Control), BMW (Active Cruise Control), Mack (Predictive Cruise) і ZF (Autocruise).

Як повідомляє видання Detroit Free Press, в результаті Ford не придумав нічого кращого, як вимагати від відомства з патентів і товарних знаків США анулювати права General Motors на використання слів Cruise і Super Cruise в якості товарних знаків. За словами фордівських юристів, General Motors просто не залишив їм іншого вибору.

Читайте також:  Mazda CX-5 оновився і став повнопривідним за замовчуванням

Правда, В GM не згодні з цим і нагадують, що система під назвою Super Cruise була анонсована ще в 2012 році, так що концерн цілком має право його застосовувати. Час покаже, чиї доводи виявляться для американської влади переконливішими.