Технології

Google звинуватили в підкупі брендів смартфонів заради просування Google Play

Google Play

В ході судового розгляду з Google представники Epic Games заявили, що корпорація вела нечесну гру на ринку Android-додатків. Зокрема, пошуковий гігант нібито платив виробникам смартфонів, щоб ті відмовлялися від установки сторонніх магазинів додатків на свою продукцію.

За даними ЗМІ, в 2019 році Google запустила програму Premier Device Program для виробників смартфонів. Корпорація, як стверджує Epic Games, запропонувала деяким брендам відмовитися від передустановки будь-яких магазинів додатків, крім Google Play. Натомість вони отримували можливість генерувати більшу частку доходів від співпраці з Google.

Читайте також:  На eBay з'явився PlayStation 5 для розробників

Повідомляється, що компанія пообіцяла партнерам 12% доходу від пошуку Google — на 4% вище звичайних заробітків виробників мобільних пристроїв. LG і Motorola, як випливає з тексту антимонопольної скарги, і зовсім отримали унікальні умови: відрахування в розмірі від 3% до 6% суми покупок, зроблених користувачами в Google Play.

Таким чином, як стверджує Epic, близько 98% пристроїв Motorola і 95% гаджетів LG поставлялися з встановленим магазином Google. Частка гаджетів OPPO, vivo і OnePlus, що відвантажувалися на тих же умовах, склала 70%, а Sony і Xiaomi — 50% і 40% відповідно.

При цьому програма Google Premier Device Program не була представлена публічно: вперше про неї стало відомо в ході судового розгляду з Epic. З її допомогою Google, на думку позивача, зуміла домогтися рекордних показників по поширенню свого магазину. Одне з аналітичних досліджень, на яке посилається Epic в ході розгляду, показало, що лише 4,4% установок на Android-смартфонах в США здійснюється не з магазину Google Play.

Читайте також:  Двоногий робот навчився літати і тримати рівновагу [ВІДЕО]

Зараз розгляди ще тривають, тому говорити про його результати передчасно. Представники Google поки не публікували офіційної відповіді на звинувачення з боку Epic Games.