Технології

Tesla випустить андроїда з екраном замість обличчя. Його можна буде посилати за продуктами

Tesla Bot

У модельному ряду компанії Tesla з’явиться Андроїд під назвою Tesla Bot, який буде допомагати людям в «небезпечних, монотонних і нудних» справах. Про це повідомив Ілон Маск на дні Штучного Інтелекту Tesla. За його словами, прототип андроїда буде готовий вже в наступному році. Перший час він може працювати не зовсім так, як очікується, але від нього завжди можна буде втекти, пообіцяв Маск.

Tesla Bot буде являти собою робота-гуманоїда з екраном замість особи, на який буде виводитися різна інформація. Андроїд зростанням 172 сантиметри і вагою 57 кілограмів зможе піднімати вантаж масою до 68 кілограмів, а переносити — до 20,4. “Тіло” робота буде зроблено з легких матеріалів, а його руки і ноги будуть рухатися за рахунок 40 електромеханічних приводів.

Читайте також:  Виявлено вірус, який полює за комп'ютерними піратами

Максимальна швидкість Тесла Бота складе вісім кілометрів на годину. Робота хочуть зробити доброзичливим, але відзначають, що при нагоді людина зможе «здолати його або втекти».

“Мозок” Tesla Bot – це автономний комп’ютер Dojo і нейронна мережа, завдяки яким він зможе обробляти великі масиви даних, навчатися і виконувати різні побутові завдання: наприклад, ходити в магазин і купувати продукти за заздалегідь складеним списком. Крім цього, роботу можна буде доручати монотонну і навіть небезпечну роботу.

Орієнтуватися в просторі андроїд буде за допомогою тих же радарів і ультразвукових датчиків, які використовує автопілот в машинах Tesla. По суті, електрокари вже схожі на “майже розумних роботів на колесах”, зазначив Маск.

Читайте також:  Google звинуватили в підкупі брендів смартфонів заради просування Google Play

Tesla Bot

Перший прототип андроїда Tesla Bot побачить світ вже в наступному році. Якийсь час він, ймовірно, буде працювати не зовсім так, як задумано, попередив глава Tesla. На презентації ж майбутню новинку зобразив чоловік в костюмі робота, станцював динамічний танець на сцені.

Tesla-далеко не перша автомобільна компанія, яка звернулася до робототехніки. Honda, яка займається розробкою людиноподібних помічників вже понад півстоліття, в 2017 представила прототип робота-рятувальника E2-DR з 33 ступенями рухливості, п’ятьма «очима» і захищеним від пилу і вологи корпусом. А найвідоміше її творіння-Андроїд Asimo, який вміє стрибати, бігати, ходити по сходах, переміщати об’єкти і переливати рідини.

Читайте також:  Робопёс Spot влаштувався охоронцем на завод [ВІДЕО]

У грудні минулого року Hyundai Motor Group стала основним власником виробника роботів Boston Dynamics. Його досвід і готова система комп’ютерного зору Pick стане в нагоді корейцям в тому числі в будівництві сервісних (на зразок робота-пса Spot), і логістичних роботів.

Схожість між передовими автомобілями і роботами бачить не тільки Маск. Раніше глава китайського техногіганта Baidu Робін Лі Яньхунь спрогнозував, що машини продовжать обростати «розумними» системами. Сама компанія підтримує цей вектор розвитку: прототип її першого автомобіля Apollo позбавлений керма і педалей, а в Baidu його називають «робомобілем».

Джерело: Tesla / Twitter, CNBS