Авто

Toyota скоротить випуск нових автомобілів на 40% через дефіцит комплектуючих

Toyota

Компанія Toyota у вересні 2021 року на 40 відсотків скоротить обсяги виробництва нових автомобілів через глобальний дефіцит комплектуючих.

У зв’язку з перебоями поставок електронних компонентів випуск модельного ряду призупиниться на всіх 15 підприємствах марки. Тільки на домашньому ринку автовиробник не дорахується близько 140 000 транспортних засобів. Криза торкнеться як моделі головного бренду, так і преміального Lexus.

Головною причиною дефіциту комплектуючих є нестача мікропроцесорів і напівпровідників, а також поширення дельта-штаму COVID-19 в Південно-Східній Азії. Саме звідти Toyota переважно замовляє електронні компоненти.

Читайте також:  Tesla Model S Plaid встановив світовий рекорд швидкості

Призупинення виробництва торкнеться найбільших ринків марки. Скоротиться випуск автомобілів в Японії, США, Європі, а також Китаї і в інших азіатських країнах.

Скорочення виробництва торкнеться всіх 15 підприємств компанії. Вже в наступному місяці на домашніх виробничих лініях Toyota випустить на 140 000 автомобілів менше.

За оцінками фахівців, з усіх конвеєрів марки зійде на 360 000 транспортних засобів менше запланованого обсягу. У зв’язку з цим ринки США і Китаю не дорахуються близько 80 000 моделей, в той час в Європу потрапить приблизно на 40 000 автомобілів менше.

Криза торкнеться не тільки моделі головної компанії, такі як RAV4, Corolla і Camry, але і преміальні автомобілі марки Lexus. За прогнозами фахівців, у вересні 2021 року Toyota випустить близько 900 000 транспортних засобів по всьому світу, що на 100 000 машин менше, ніж в аналогічний період минулого року, коли компанія тільки почала нарощувати виробничі потужності після першої хвилі COVID-19.

Читайте також:  Українець встановив рекорд швидкості на Bonneville Speed Week

Джерело: Autonews.com